REDACTIE – Voor een nieuwe fieldtest review mochten we op pad met de nieuwe bedchair van Avid! Het verbeterde model van de eerdere benchmark, en ze hebben zichzelf bij Avid overtroffen. We lopen voor jullie door de specificaties heen, en zullen de nodige handige features benoemen. Mocht je in het bezit zijn van een zwakke rug, dan is deze review voor jou een uitkomst!
HET FORMAAT
Om maar direct van start te gaan, we hebben de oude en nieuwe benchmark serie even naast elkaar gezet. We zijn al enkele jaren in het bezit van de eerdere versie, en die doet het nog steeds uitstekend, maar als je de oude en nieuwe naast elkaar zet vallen er een aantal dingen op. Het eerste, het formaat. De nieuwe serie heeft dezelfde afmetingen, maar is ingepakt toch aanzienlijk kleiner. Heeft vooral te maken met de nieuwe CNC schakelingen, die ervoor zorgen dat het bed zeer strak ingepakt kan worden, maar daarnaast ook uitstekend plat neergezet kan worden. Echt een uitkomst en wat ons betreft de nieuwe standaard.

PLAT LIGGEN, ZONDER POESPAS
De schakelingen zorgen er tevens voor dat je geen knoppen meer hebt, of andere uitstekende delen waar je met een knie of elle boog tegenaan kunt liggen. Goede ontwikkeling, evenals het nieuwe systeem waarbij het ophanging van het matras is verwerkt in het frame, in tegenstelling tot vroeger waarbij alles in elastieken hing. Geen doorgezakte stretcher meer na een aantal nachten, ideaal!

WATERAFSTOTEND
De standaard bijgeleverde 5 seizoenen slaapzak is bestand tegen best wat vochtigheid, zelfs een bui is prima te doorstaan. Tijdens onze laatste trip gooide een boot roet in het eten, en eindigde alles op de kop in de rivier. De bedchair was van binnen nog droog, en dat was zeer aangenaam, aangezien we nog een aantal nachten te gaan hadden.

LEVEL TECH NAAR EEN NIEUW NIVEAU
De level tech spring loc poten waren bij de oude variant al prima, maar de nieuwe poten hebben een langere poot binnenin de stretcher, waardoor je ondanks de kortere compacte poten, de nieuwe poten toch verder uit kan schuiven. Dit maakt het vooral makkelijk wanneer de ondergrond oneffen is. Niets irritanter dan scheef liggen, of een hoofd en voet einde dat flink onder een
hoek staat. Zelfs aan de rivier ging dit prima, dus geen klachten.
